“Susret umetnosti”

“Susret umetnosti” naziv je projekta koji smo realizovali u spomen našoj dragoj koleginici Jeleni Julinac.
Svečano otvaranje dvorišnog murala koji su oslikali učenici škole za dizajn “Bogdan Šuput” kao i koncert u podne koji su priredili ucenici muzičke škole “Slavenski” odigralo se 1. oktobra u prostorijama naše škole koja je na ceo dan otvorila vrata za sve one koji žele da vide i čuju kako teče život jedne muzičke škole.
Paralelno sa ovim događajem i svečanošću koja je održana u Mariboru, a na kojoj su nastupili naši nastavnici, obeležili smo UNESCO-v međunarodni dan muzike 1. oktobar – radionicom “Isto, a različito”.
Cilj radionice je upoznavanje kultura 4 države, učesnice ovog projekta Slovačka, Madarska, Slovenija i Srbija na kojoj je usvojena nova reč INTERKULTURALNOST.
Na ovaj način sjedinili smo dva projekta u jednom danu, poslali đake svojim kućama nasmejane i pune utisaka i novih saznanja.