“Сусрет уметности”

“Сусрет уметности” назив је пројекта који смо реализовали у спомен нашој драгој колегиници Јелени Јулинац.
Свечано отварање дворишног мурала који су осликали ученици школе за дизајн “Богдан Шупут” као и концерт у подне који су приредили уценици музичке школе “Славенски” одиграло се 1. октобра у просторијама наше школе која је на цео дан отворила врата за све оне који желе да виде и чују како тече живот једне музичке школе.
Паралелно са овим догађајем и свечаношћу која је одржана у Марибору, а на којој су наступили наши наставници, обележили смо УНЕСЦО-в међународни дан музике 1. октобар – радионицом “Исто, а различито”.
Циљ радионице је упознавање култура 4 државе, учеснице овог пројекта Словачка, Мадарска, Словенија и Србија на којој је усвојена нова реч ИНТЕРКУЛТУРАЛНОСТ.
На овај начин сјединили смо два пројекта у једном дану, послали ђаке својим кућама насмејане и пуне утисака и нових сазнања.